V Žebětíně máme zázemí na třech místech

Mateřská škola Žabka se nachází v okrajové části Brna a je obklopena ze všech stran přírodou. Podkomorské lesy, louky, přehrada i nedaleká obora přímo lákají k procházkám za poznáním. Každé z pracovišť mateřské školy stojí uprostřed zahrady vybavené zábavními herními prvky, pískovištěm, odpočinkovými koutky i prostorem k jízdě na odrážedlech a koloběžkách. Všechny třídy jsou vybaveny moderně, účelně a vybavení tříd nabízí dětem velké možnosti k volné hře, seberozvoji a učení. Kromě kvalitního předškolního vzdělávání nabízí školka velké množství nadstandardních aktivit – školu v přírodě, kroužek angličtiny, plaveckou průpravu, logopedickou depistáž, akce pro rodiče s dětmi, setkání odborníků s rodiči, výukové programy, divadelní představení a mnoho dalších. Hlavním cílem personálu mateřské školy jsou spokojené děti připravené na školu i na život, a to ve vzájemné spolupráci všech zúčastněných – dětí, rodičů i personálu MŠ.

Drdy
Kohoutovická
Nad rybníkem

Drdy

Pracoviště Drdy je největší budovou mateřské školy. Zde se nachází 5 tříd i celé zázemí školky. Budova stojí uprostřed Žebětína vedle základní školy a obklopuje ji velká zahrada vybavená zajímavými herními prvky, kameništěm, hrabištěm a také Žabákovou zahrádkou, kde si děti samy pěstují ovoce a zeleninu. A když prší? Můžou se schovat do dřevěného altánu, kam se vleze celá třída.

Kohoutovická

Kohoutovická je dvoutřídní detašované pracoviště, které dětem nabízí komunitní rodinné prostředí. Kromě zahrady, která je vybavena hrabištěm, herními prvky i pískovištěm, je k dispozici také obecní pozemek s ovocnými stromy vedoucí až za humna, kam děti vyrážejí pozorovat práce na poli i v místních zahradách, sbírat plody volně rostoucích ovocných stromů nebo pozorovat domácí zvířata, která místní chovají na zahradách a dvorcích.

Nad rybníkem

Kamechy 51

Budova mateřské školy na Kamechách je nejmladší a má dvě třídy. Nachází se na okraji sídliště Kamechy, ale jen pár kroků od školky je přírodní památka Žebětínský rybník nebo ohrady plné koní patřící Jezdeckému klubu Eliot. Moderně vybavené třídy i zahrada obklopující budovu školky poskytují dětem příjemné a podnětné zázemí pro jejich rozvoj a vzdělávání.